Дезінфекція автомобіля: які місця потрібно обробляти в салоні та зовні, щоб запобігти поширенню коронавірусу

Коронавирус

Компанія ŠKODA дала поради водіям, які не можуть утриматись від поїздок під час оголошеної пандемії коронавірусу.

Головний лікар автовиробника Яна Пармова розповіла, як поїздки зробити безпечнішими.

Найголовніше правило – мінімізувати контакт з іншими. Однак, якщо їхати кудись потрібно, то краще це зробити наодинці.

“Ідеально було б взагалі нікуди не їхати. Якщо ж все таки це потрібно зробити – їдьте наодинці. Якщо є компаньйон, то потрібно переконатись, що в нього немає гострих симптомів респіраторного захворювання. Обов’язково використовуйте респіратор або маску для обличчя. Переконайтеся, що у вас є контактні дані всіх інших пасажирів, щоб ви могли їх відстежити, якщо виявите, що ви інфіковані”, – зазначила вона.

Автомобіль є свого роду мобільним ізолятором, який дозволяє мінімізувати контакти з іншими людьми. Однак він не є повністю безпечним. Тому перш за все потрібно звернути увагу на дезінфекцію поверхонь в автівці, до яких торкались під час поїздок.

Перш за все потрібно продезінфікувати кермо, ручку перемикання передач, ручне гальмо, дверні ручки, елементи інформаційно-розважальної системи, перемикачі на кермі, підлокітники, регулятори положення сидінь, зовнішні ручки дверей, кнопку багажного відділення. Ще більшу вагу ці рекомендації мають у випадку з водіями таксі.

Для дезінфекції радять використовувати 70-відсотковий спиртовий розчин або ізопропіловий спирт, що не заподіє шкоди основним поверхням автомобіля. Фактично, це те, що автовиробники і їх субпідрядники використовують для дезінфекції деталей.

Також потрібно пам’ятати, що спиртові розчини можуть пошкодити або знебарвити поверхні, тому терти занадто сильно не потрібно. Вже після такого розчину ще потрібна обробка засобами захисту шкіри.

В Consumer Reports попередили, що не потрібно використовувати перекис водню та ті засоби, що містять амоній для чистки сенсорних поверхонь.

При сумісних подорожах автівкою можна використовувати маску, але вона на 100% не гарантує захисту. Дуже добре, якщо про всяк випадок вона буде в автомобільній аптечці. Для справжньої захисту необхідні як мінімум респіратори класу FFP3.

Доктор Пармова також радить завжди ретельно провітрювати машину після чистки. Ідеально буде прочистити систему кондиціонування. Це не означає, що машину потрібно доставити в сервісний центр, адже там загроза зараження стає більшою.

В магазині або онлайн можна придбати спеціальні розпилювачі для очищення системи кондиціонування і вентиляції автомобіля. Хоча вони не так ефективні, як професійне очищення, але можуть допомогти знизити ризик зараження. Не факт що дезінфікуючий спрей знищить коронавірус, але чистіша система знизить ризик зараження інфекцією.

Також потрібно подумати про заправку машини. В даному випадку найкраще буде обрати АЗС, де є функція самообслуговування. Якщо ж такої поблизу немає, то потрібно максимально мінімізувати контакти з персоналом станції. Вже після заправки руки необхідно добре вимити з милом, або хоча б продезінфікувати.

Ідеально було б розплатитись за паливо безконтактною карткою або телефоном. Деякі АЗС пропонують робити це прямо біля колонки, в такому випадку до самої каси йти не потрібно.

Заправитись краще до повного баку, щоб скоротити частоту поїздок на АЗС.

“Хоча деякі заходи щодо запобігання поширення коронавірусу можуть здатися надмірними, але першорядне значення на сьогоднішній день має обережність. Чим більше ми дотримуємося цих рекомендацій, тим більше знижуємо ризик поширення інфекції і тим швидше зможемо повернутись до нормального життя. Тому будьте уважні, по можливості мінімізуйте контакти з іншими людьми при подорожах машиною. Не забувайте ретельно мити руки і використовувати дезінфікуючі засоби”, – додали в ŠKODA.

#короновирус
#короновирус_в_Украине
#короновірус
#короновірус_в_Україні
#Все_про_короновірус
#covid -19.in.ua

Поділитися у соцмережах:
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

PUSH-NEWS
23 листопада: 10945 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 165 осіб; летальних випадків – 124; одужало – 4 143 особи; здійснено тестувань за добу – 28 374 (зокрема методом ПЛР – 25 253, методом ІФА – 3121). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 635 689 осіб; одужало – 291 060 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
20 листопада: знову внтирекорд – 14 575 випадків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 728 осіб; летальних випадків – 229; одужало – 7 845 осіб; здійснено тестувань за добу – 70 752 (зокрема методом ПЛР – 45 957, методом ІФА – 24 795). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 598 085 осіб; одужало – 274 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
18 листопада: 12 496 нових випадків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 668 осіб; летальних випадків – 256; одужало – 8 096 осіб; здійснено тестувань за добу – 73 064 (зокрема методом ПЛР – 42 379, методом ІФА – 30 685). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 570 153 особи; одужало – 259 …

Поділитися у соцмережах: