Дезінфекція автомобіля: які місця потрібно обробляти в салоні та зовні, щоб запобігти поширенню коронавірусу

Коронавирус

Компанія ŠKODA дала поради водіям, які не можуть утриматись від поїздок під час оголошеної пандемії коронавірусу.

Головний лікар автовиробника Яна Пармова розповіла, як поїздки зробити безпечнішими.

Найголовніше правило – мінімізувати контакт з іншими. Однак, якщо їхати кудись потрібно, то краще це зробити наодинці.

“Ідеально було б взагалі нікуди не їхати. Якщо ж все таки це потрібно зробити – їдьте наодинці. Якщо є компаньйон, то потрібно переконатись, що в нього немає гострих симптомів респіраторного захворювання. Обов’язково використовуйте респіратор або маску для обличчя. Переконайтеся, що у вас є контактні дані всіх інших пасажирів, щоб ви могли їх відстежити, якщо виявите, що ви інфіковані”, – зазначила вона.

Автомобіль є свого роду мобільним ізолятором, який дозволяє мінімізувати контакти з іншими людьми. Однак він не є повністю безпечним. Тому перш за все потрібно звернути увагу на дезінфекцію поверхонь в автівці, до яких торкались під час поїздок.

Перш за все потрібно продезінфікувати кермо, ручку перемикання передач, ручне гальмо, дверні ручки, елементи інформаційно-розважальної системи, перемикачі на кермі, підлокітники, регулятори положення сидінь, зовнішні ручки дверей, кнопку багажного відділення. Ще більшу вагу ці рекомендації мають у випадку з водіями таксі.

Для дезінфекції радять використовувати 70-відсотковий спиртовий розчин або ізопропіловий спирт, що не заподіє шкоди основним поверхням автомобіля. Фактично, це те, що автовиробники і їх субпідрядники використовують для дезінфекції деталей.

Також потрібно пам’ятати, що спиртові розчини можуть пошкодити або знебарвити поверхні, тому терти занадто сильно не потрібно. Вже після такого розчину ще потрібна обробка засобами захисту шкіри.

В Consumer Reports попередили, що не потрібно використовувати перекис водню та ті засоби, що містять амоній для чистки сенсорних поверхонь.

При сумісних подорожах автівкою можна використовувати маску, але вона на 100% не гарантує захисту. Дуже добре, якщо про всяк випадок вона буде в автомобільній аптечці. Для справжньої захисту необхідні як мінімум респіратори класу FFP3.

Доктор Пармова також радить завжди ретельно провітрювати машину після чистки. Ідеально буде прочистити систему кондиціонування. Це не означає, що машину потрібно доставити в сервісний центр, адже там загроза зараження стає більшою.

В магазині або онлайн можна придбати спеціальні розпилювачі для очищення системи кондиціонування і вентиляції автомобіля. Хоча вони не так ефективні, як професійне очищення, але можуть допомогти знизити ризик зараження. Не факт що дезінфікуючий спрей знищить коронавірус, але чистіша система знизить ризик зараження інфекцією.

Також потрібно подумати про заправку машини. В даному випадку найкраще буде обрати АЗС, де є функція самообслуговування. Якщо ж такої поблизу немає, то потрібно максимально мінімізувати контакти з персоналом станції. Вже після заправки руки необхідно добре вимити з милом, або хоча б продезінфікувати.

Ідеально було б розплатитись за паливо безконтактною карткою або телефоном. Деякі АЗС пропонують робити це прямо біля колонки, в такому випадку до самої каси йти не потрібно.

Заправитись краще до повного баку, щоб скоротити частоту поїздок на АЗС.

“Хоча деякі заходи щодо запобігання поширення коронавірусу можуть здатися надмірними, але першорядне значення на сьогоднішній день має обережність. Чим більше ми дотримуємося цих рекомендацій, тим більше знижуємо ризик поширення інфекції і тим швидше зможемо повернутись до нормального життя. Тому будьте уважні, по можливості мінімізуйте контакти з іншими людьми при подорожах машиною. Не забувайте ретельно мити руки і використовувати дезінфікуючі засоби”, – додали в ŠKODA.

#короновирус
#короновирус_в_Украине
#короновірус
#короновірус_в_Україні
#Все_про_короновірус
#covid -19.in.ua

Поділитися у соцмережах:
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

PUSH-NEWS
25 вересня: зафіксовано 3565 випадків COVID-19.

25 вересня (станом на 9:00) в Україні 191 671 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, із них 3 827 летальних, 85 133 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 3 565 нових випадків. Загалом проведено2 156 653 тестування методом ПЛР. За добу одужало 1 675 пацієнтів. Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область — 5 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
23 вресня: 3 497 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

23 вересня (станом на 9:00) в Україні 184 734 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, із них 3705 летальних, 81 670 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 3 497 нових випадків. Загалом проведено2 102 377 тестувань методом ПЛР. За добу одужало 1 769 пацієнтів. Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область — 5 455 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
22 вересня: сьогодні 2 884 випадків COVID-19.

22 вересня (станом на 9:00) в Україні 181 237 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 3 642 летальні, 79 901 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 2 884 нові випадки. Загалом проведено 2 079 482 тестувань методом ПЛР. За добу одужало 1717 пацієнтів. Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область — 5 …

Поділитися у соцмережах: