Самоізоляція у разі поширення коронавірусу безпечна – заступник міністра охорони здоров’я України

Коронавирус

Самоізоляція вдома в умовах поширення коронавірусу є безпечною, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу в Києві в середу.

“Не повинно бути ніякої стигматизації людей за будь-якими ознаками, зокрема за наявністю хвороби. Самоізоляція вдома є безпечною. Це соціальна відповідальність кожного з нас, коли люди не виходять на вулицю, не відвідують громадських місць. Водночас у суспільстві сформувалася неправдива думка про те, що ми маємо всіх, хто бачив, чув або доторкнувся до людини, коли у неї ще не було симптомів, ізолювати в медзакладах. Ми не зможемо ізолювати всіх, це здорові люди, навіть якщо вони були контактними. Є чіткі алгоритми Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) від 27 лютого про те, кого треба ізолювати. Ці питання мають вирішувати фахівці”, – сказав він.

Окрім цього, Ляшко наголосив, що специфічної терапії для лікування хворих із вірусом Covid-19 немає, хворим надають симптоматичне лікування.

“Ми рекомендуємо сімейним лікарям розпочинати лікування і здійснювати медико-санітарне спостереження за кожним випадком. У разі масового поширення госпіталізація буде необов’язковою. Якщо будуть поодинокі випадки, ми здійснюватимемо госпіталізацію для локалізації вірусу”, – зазначив заступник міністра.

У свою чергу в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров’я України Ігор Кузін зазначив, що тест-систем для діагностики коронавірусу в країні достатньо.

Він також повідомив, що Україна очікує дві місії ВООЗ щодо готовності країни до можливого поширення коронавірусу.

“Ми найближчим часом очікуємо дві місії ВООЗ. Одна буде спрямована на опрацювання плану готовності держави, триватиме з четверга, 5 березня, до суботи, 7 березня. Інша – наступного тижня. Це буде місія з питань лабораторної діагностики для розширення діагностичних методів на рівні кожного регіону”, – сказав він.

Кузін наголосив, що нині відбувається тренінг для українських лікарів-інфекціоністів спільно з офісом ЮНІСЕФ.

У свою чергу представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт наголосив, що 80% випадків захворюваності на коронавірус відбуваються в легкій формі.

Водночас він закликав використовувати маски за призначенням і наголосив, що їх необхідно застосовувати лише за наявності симптомів.

Поділитися у соцмережах:
Powered by 7Pro bitcoin rate
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

PUSH-NEWS
26 січня: 2 779 нових випадків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 891 особа; летальних випадків – 133; одужало – 12 538 осіб; здійснено тестувань за добу – 32 030 (зокрема методом ПЛР – 16 589, методом ІФА – 15 441). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 1 197 107 осіб; одужало – 965 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
25 січня: 2 516 нових випадків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 166 осіб; летальних випадків – 63; одужало – 5 783 особи; здійснено тестувань за добу – 13 962 (зокрема методом ПЛР – 10 573, методом ІФА – 3 389). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 1 194 328 осіб; одужало – …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
22 січня: 5 348 нових випадків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 900 осіб; летальних випадків – 163; одужало – 14 239 осіб; здійснено тестувань за добу – 43 593 (зокрема методом ПЛР – 23 410, методом ІФА – 20 183). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 1 182 969 осіб; одужало – …

Поділитися у соцмережах: