Ситуація в Європі щодо поширення Covid-19 дуже змінилася

PUSH-NEWS

Ситуація в Європі щодо поширення Covid-19 дуже змінилася. Можливо, вона вас здивує. І точно вам не сподобається.

Щоб краще оцінювати динаміку поширення в умовах тривалої пандемії, ВООЗ почав публікувати кількість нових випадків за останні 7 днів та приріст загальної кількості випадків за останніх 7 днів (у порівнянні з попередніми 7 днями).

Вимірюючи у такий спосіб можна бачити, чи спалах “розгорається”, просто “горить” або ж “тліє” і скоро закінчиться.

У таблицях – сьогоднішній стан справ у Європі за цими показниками (а повний дашборд тут https://bit.ly/2SwAIeT):

  • Як і очікувалося, пандемія у Європі пересунулася на схід.
  • Центром спалаху є Росія, наздоганяє Білорусь.
  • Україна – у п’ятірці лідерів у Європі за приростом нових випадків.
  • Забудьте про Італію, Іспанію, Німеччину. Вони уже виходять з пандемії.
  • Дві країни Західної Європи, де спалахи ще відносно активні – Великобританія та Швеція. Перша ввела карантин пізніше за інші країни Західної Європи, друга – взагалі не вводила.

Щодо п’ятірки лідерів на сьогодні: Росія, Білорусь, Казахстан, Україна, Вірменія. Я не дуже добре знаю ситуацію у Казахстані та Вірменії. Ситуацію в Росії (яка ввела карантин запізно і у дивній формі) та Білорусі (взагалі не вводить карантин) можна було передбачити.

А от як пояснити ситуацію в Україні?

Україна впровадила карантин синхронно з країнами Західної Європи, причому наш карантин був один з найбільш жорстких. Проте не лише країни “старої” Європи, але й центральноєвропейські, а також Польща, Литва уже виходять з пандемії.

Як нещодавно сказав головний санітарний лікар, “карантин працює”. Але, як бачимо, він працює якось поганенько.

Проблема в тому, що не працює система тестування-виявлення-ізоляції. Карантин у Європі вводили в першу чергу для розгортання цієї системи.

Литва, наприклад, стала одною з найкращих у світі за цими параметрами. Польща робить у кілька разів більше тестів ніж Україна та розміщує на ізоляцію у кільканадцять разів більше людей. Країни Західної Європи роблять у десятки разів більше тестів та мають потужні системи виявлення та ізоляції.

Україні потрібно зрозуміти, що карантин сам по собі – не працює. Час припинити покладатися лише на нього і нарешті іти за рекомендаціями ВООЗ та досвідом сусідів із західного, а не східного боку.

Україна опинилася у непростій ситуації. Спалах в країні ще триває, він один з найактивніших у Європі. При цьому ми не знаємо його реального масштабу через низький рівень тестування. Карантин, який дотепер був єдиною надією уряду, більше не працює. З ним потрібно щось робити. Але і виходити з нього без налагодженого тестування та ізоляції – дуже ризиковано

Поділитися у соцмережах:
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ИЗ ФБ
4 грудня: 15 131 випадоків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 776 осіб; летальних випадків – 235; одужало – 13 383 особи; здійснено тестувань за добу – 74 880 (зокрема методом ПЛР – 48 028, методом ІФА – 26 852). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 787 891 особа; одужало – 397 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
3 грудня: 14 496 нових випадків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 739 осіб; летальних випадків – 243; одужало – 15 372 особи; здійснено тестувань за добу – 72 678 (зокрема методом ПЛР – 47 172, методом ІФА – 25 506). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 772 760 осіб; одужало – 384 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
2 грудня: ​​13 141 новий випадоків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 447 осіб; летальних випадків – 169; exclamation:13 882 особи; здійснено тестувань за добу – 67 626 (зокрема методом ПЛР – 44 445, методом ІФА – 23 181). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 758 264 особи; одужало – 369 054 особи; …

Поділитися у соцмережах: