У Верховній Раді пропонують штрафувати і саджати за завищення цін на маски

Коронавирус

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект №3274-1, який передбачає штрафи і ув’язнення  за перепродаж засобів цивільного захисту за ціною, що в два і більше разів перевищує рівень державної регульованої ціни.

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект №3274-1 “Про внесення змін до деяких законів про відповідальність за порушення законодавства про ціноутворення під час дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня”.

Як повідомляє веб-сайт комітету, рішення підтримати альтернативний законопроект прийнято на засіданні в режимі відеоконференції в п’ятницю.

Як повідомив один з авторів законопроекту Олександр Бакумов (фракція “Слуга народу”), альтернативний законопроект, зокрема, пропонує доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 1991 року, яка вводить кримінальну відповідальність за порушення законодавства про ціноутворення під час дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня.

Відповідно до пропонованого нововведення, під час дії даних режимів перепродаж у великих розмірах засобів цивільного захисту за ціною в два і більше разів перевищує рівень державної регульованої ціни карається штрафом в розмірі від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням службового становища або в особливо великому розмірі, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією майна з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

У примітці до статті наголошується, що державні регульовані ціни на засоби цивільного захисту під час дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня встановлює Кабінет міністрів.

Як пояснюється в примітці, дії, передбачені цією статтею, вважаються вчиненими у великому розмірі, якщо сума від їх перепродажу в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, в особливо великому розмірі – якщо сума у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Згідно із законопроектом, “засобами цивільного захисту” є “протипожежна, аварійно-рятувальна та інша спеціальна техніка, обладнання, механізми, прилади, інструменти, вироби медичного призначення, лікарські засоби, засоби колективного та індивідуального захисту, призначені і використовувані при виконанні завдань цивільного захисту”.

У той же час комітет запропонував Раді відхилити основний законопроект №3274.

Поділитися у соцмережах:
Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ИЗ ФБ
4 грудня: 15 131 випадоків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 776 осіб; летальних випадків – 235; одужало – 13 383 особи; здійснено тестувань за добу – 74 880 (зокрема методом ПЛР – 48 028, методом ІФА – 26 852). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 787 891 особа; одужало – 397 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
3 грудня: 14 496 нових випадків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 739 осіб; летальних випадків – 243; одужало – 15 372 особи; здійснено тестувань за добу – 72 678 (зокрема методом ПЛР – 47 172, методом ІФА – 25 506). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 772 760 осіб; одужало – 384 …

Поділитися у соцмережах:
PUSH-NEWS
2 грудня: ​​13 141 новий випадоків COVID-19.

Також за минулу добу: госпіталізовано – 1 447 осіб; летальних випадків – 169; exclamation:13 882 особи; здійснено тестувань за добу – 67 626 (зокрема методом ПЛР – 44 445, методом ІФА – 23 181). За весь час пандемії в Україні: захворіло – 758 264 особи; одужало – 369 054 особи; …

Поділитися у соцмережах: